سفارش تبلیغ
صبا ویژن
معیار عشق
خداوند متعال از ما انسانها می خواهد تا معیار خشم و عشق خود را همان خشم و عشق او قرار دهیم، و به کسی عشق بورزیم که خداوند را دوست دارد، چراکه او اصل همه خوبی هاست.
صفحه نخست        عناوین مطالب          نقشه سایت              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
 • گریه کنید! دیده اید بچه ها با گریه کردن کار خود را پیش می برند، تا گریه میکنند پدرشان راضی میشود. درِ خانه خدا هم باید گریه کنید. گر خدا خواهد که غفاری کند میل بنده جانبِ زاری کند همین که میل پیدا کردی که گریه کنی و اشکی بریزی معلوم میشود که خدا میخواهد بیامرزدت. در روایت آمده است که عده ای در روز قیامت در صحرای محشر، پانصد سال گریه میکنند که چرا پرونده شان درست نیست. در این حال، مَلکی نزد آنها می آید و میگوید: اگر یکساعت در دنیا اینگونه گریه کرده بودی گرفتاراین پانصد سال گریه نمیگشتی!... فکر کنید که اگر در این حال بمیریم، دست خالی، چه خاکی بر سرمان بریزیم. اگر وارد محشر شویم و به ما بگویند هیچ عمل خوبی نکرده ای، چه کنیم؟! خدایا، توفیق گریه کردن در دنیا را به ما مرحمت بفرما که آنجا دیگر گرفتار نگردیم. آیت الله مجتهدی تهرانی
  • گریه کنید! دیده اید بچه ها با گریه کردن کار خود را پیش می برند، تا گریه میکنند پدرشان راضی میشود. درِ خانه خدا هم باید گریه کنید.

   گر خدا خواهد که غفاری کند
   میل بنده جانبِ زاری کند
   ...
   همین که میل پیدا کردی که گریه کنی و اشکی بریزی معلوم میشود که خدا میخواهد بیامرزدت. در روایت آمده است که عده ای در روز قیامت در صحرای محشر، پانصد سال گریه میکنند که چرا پرونده شان درست نیست. در این حال، مَلکی نزد آنها می آید و میگوید: اگر یکساعت در دنیا اینگونه گریه کرده بودی گرفتاراین پانصد سال گریه نمیگشتی!... فکر کنید که اگر در این حال بمیریم، دست خالی، چه خاکی بر سرمان بریزیم. اگر وارد محشر شویم و به ما بگویند هیچ عمل خوبی نکرده ای، چه کنیم؟! خدایا، توفیق گریه کردن در دنیا را به ما مرحمت بفرما که آنجا دیگر گرفتار نگردیم.

   آیت الله مجتهدی تهرانیموضوع مطلب :

          
دوشنبه 92 دی 2 :: 11:39 صبح

پیوندها
لوگو

آمار وبلاگ
 • بازدید امروز: 66
 • بازدید دیروز: 49
 • کل بازدیدها: 93968
امکانات جانبی